CATEGORIES

Armia Stanów Zjednoczonych mobilizuje Climashield® to walki z zimnem

Wysokiej jakości izolacja z włókien ciągłych okazuje się dla żołnierzy najlepszą tarczą ochronną przed zimnem

CLINTON w stanie Tennessee, 22 kwietnia 2013 r. – Po wielokrotnym wygraniu przetargów wojskowych, wliczając zeszłoroczny przetarg na Special Forces Protective Combat Uniform (PCU), Climashield® ogłosiło dzisiaj, że ich izolacja zostanie zastosowana w systemie Third Generation Extended Cold Weather Clothing System (GEN III ECWCS). Podczas rygorystycznych testów wojskowych, Climashield® nieustannie osiąga wyższą wydajność termiczną przy danej wadze.

System GEN III wykorzystuje najbardziej innowacyjne i zaawansowane technicznie materiały i składa się z 7 warstw, które stanowią ochronę wobec szerokiego spektrum warunków pogodowych – od intensywnych, zimnych temperatur do -40 °C, aż po ciepłe, suche lub mokre warunki powyżej 15 °C. Technologia Climashield® APEX została zastosowana w serii Layer VII, do której zaliczają się parka i spodnie, dla ochrony w intensywnych warunkach podczas operacji statycznych.

„Już od ponad 30 lat staramy się sprostać taktycznym wymogom armii i nieustannie dążymy do tworzenia najlepszej w swojej klasie izolacji produkowanej w USA” powiedział Matt Schrantz, dyrektor ds. operacyjnych Climashield®. „Podczas testów nasza izolacja wyraźnie wychodzi na prowadzenie wśród produktów konkurencji, nieustannie dostarczając wysoki poziom wydajności termicznej przy niższej wadze i utrzymując pierwotny kształt i ciepło po wielokrotnym użyciu. Określamy to mianem długotrwałego ciepła”.

Izolacja do odzieży wierzchniej Climashield® APEX jest najbardziej wydajną termicznie izolacją syntetyczną dostępną na dzisiejszym rynku, oferującą najwyższy poziom ciepła w stosunku do wagi, wytrzymałość i zastosowanie technologii AquaBan® sprawdzającej się w środowisku mokrym i wilgotnym. Obecnie Armia Stanów Zjednoczonych wykorzystuje technologię Climashield® w śpiworach i odzieży wierzchniej.

W ciągu kolejnych 3 lat Climashield® zobowiązało się dostarczyć izolację dla ponad 120 000 kurtek typu parka i spodni GEN III Layer VII rocznie.

Twitter Facebook Email