CATEGORIES

Climashield® łączy siły z No Gravity w krainie podwodnego zimna

Producenci izolacji termicznej udostępniają długotrwałe ciepło podczas ekspedycji podwodnych

CLINTON w stanie Tennessee, 12 marca 2013 r. – Pragnąc rozwinąć się również w głębinach, Climashield® ogłosiło dzisiaj początek działań na rynku nurkowym poprzez współpracę z polską firmą No Gravity. Dzięki wyjątkowemu ciepłu, wytrzymałości w ekstremalnych warunkach i zdolności do szybkiego schnięcia izolacja Climashield® po raz pierwszy pojawi się jako składnik projektu kostiumów termicznych i kombinezonów. 

Zespół No Gravity, który składa się z doświadczonych nurków, używa najnowszej technologii i materiałów, aby stworzyć produkty spełniające wymogi środowiska nurkowego. Podczas testów izolacja Climashield® APEX przewyższyła wynikami inne produkty, odzyskując ciepło i kształt po każdorazowym zanurzeniu. Nawet podczas użycia w ekstremalnych temperaturach i pod ciśnieniem, izolacja Climashield® daje wolność ruchu i komfort pod wodą.

„Każdy pracownik No Gravity jest nurkiem, a każdy produkt jest odzwierciedleniem naszej pasji do sportu i potrzeby eksploracji. Aby zapewnić wzrost bezpieczeństwa i komfortu nurkowania, każdy element użyty w naszych produktach poddawany jest rygorystycznym testom" powiedział Rafał Chomont, właściciel No Gravity. „Dzięki wytrzymałości pod ciśnieniem warunków podwodnych izolacja Climashield® APEX przewyższyła nasze oczekiwania”.

„Climashield® z dumą współpracuje z firmą, która podziela naszą filozofię – należy dokładnie testować produkty w terenie, aby obietnice złożone na papierze sprawdzały się w prawdziwych sytuacjach życiowych. Nasza izolacja stworzona została dla miłośników wypraw i przygód, takich jak projektanci z No Gravity. Dostarczamy ciepło, które trwa – nawet w głębinach oceanu” powiedział Matt Schrantz, dyrektor ds. operacyjnych Climashield®.

Izolacja Climashield® APEX znajduje się w seriach No Gravity Mammoth i Narwhal, i jest najbardziej wydajną termicznie izolacją dostępną na dzisiejszym rynku, która dostarcza najwyższe ciepło przy najniższej wadze. Dzięki technologii AquaBan® izolacja utrzymuje ciepło nawet w mokrych i wilgotnych warunkach, pozwalając na ciągłe odprowadzanie wilgoci od ciała.

Serie Mammoth i Narwhal są wiatroszczelne, wodoodporne i charakteryzują się wysoką oddychalnością. Wykorzystano w nich najwyższej jakości materiały nie tylko dla stylu, ale też dla funkcjonalności i komfortu. W serii Mammoth izolacja Climashield® APEX łączy siły z Polartec® NeoShell, aby osiągnąć najwyższe ciepło i oddychalność. Seria Narwhal wykorzystuje zalety Climashield® APEX w połączeniu z nylonem.

No Gravity – nowa marka na rynku nurkowym w Polsce – ma ponad 20 lat doświadczenia technicznego w produkcji odzieży. Firma składa się wyłącznie z nurków, dla których nurkowanie jest pasją i sposobem na życie. Nowa linia produktów wyposażona w izolację Climashield® APEX zadebiutowała na targach Das Boot w Niemczech i jest dostępna na stronie www.nogravity.com.pl.

Tagged as: Brak
Twitter Facebook Email