CATEGORIES

Climashield® maszeruje na targi Modern Day Marine

Lżejsza waga i większe ciepło sprawiają, że izolacja z włókien ciągłych jest najlepszą ochroną przed niskimi temperaturami dla Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych.

WASZYNGTON, 24 września 2013 r. – Dzisiaj, podczas rozpoczęcia targów Modern Day Marine, Climashield® (stanowisko 3024) zaprezentowało gamę produktów izolacyjnych przeznaczonych dla członków Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych, wliczając odzież wierzchnią i śpiwory stworzone wyłącznie na potrzeby Korpusu Piechoty Morskiej. Klienci mogli przekonać się na własnej skórze, że jakość produktów Climashield® przewyższa konkurencję w dwóch kluczowych kategoriach – lekkie ciepło i długotrwałe ciepło.  

„Współpracujemy bezpośrednio z naszymi klientami, aby stworzyć produkty do akcji w środowisku, w którym panują niskie temperatury. Ostatnią rzeczą, o którą martwić się powinny nasze siły zbrojne, jest obciążenie wysoką wagą lub brak odpowiedniego ocieplenia” powiedział Matt Schrantz, dyrektor ds. operacyjnych Climashield®. „Z czasem nasza izolacja pomogła zredukować ogólną wagę śpiwora, kurtki czy pary spodni, bez spadku jakości ocieplenia”.

Podobnie jak mężczyźni i kobiety, którzy służą naszemu kraju na całym świecie, izolacja Climashield® sprawdza się w surowych warunkach. Nasza gama produktów izolacyjnych nigdy się nie zużywa, utrzymuje swoją strukturę pierwotną i stałą wysokość dostarczanego ciepła przez cały cykl życiowy produktu końcowego, bez względu na częstotliwość rozciągania, prania lub pakowania.  Szczycąc się amerykańskim pochodzeniem, Climashield® dostarcza izolacje skrojone na ekstremalne potrzeby armii podczas działań taktycznych i operacji w terenie.

Produkty zaprezentowane na targach Modern Day Marine:

〈    Marine Modular Sleep System (MSS) – Pośród ponad miliona śpiworów MMS, izolacja Climashield® znalazła zastosowanie we wnętrzu śpiwora średniego i patrolowego, przeznaczonych do użytku w temperaturach wahających się od 10 °C do -34 °C.

〈    Marine 3 Season Sleeping Bag (3S) – Marine Corps 3S jest innowacyjnym, przetestowanym w terenie śpiworem z izolacją Climashield® i technologią AquaBan™, która utrzymuje ciepło w mokrych i wilgotnych warunkach. Śpiwór został przetestowany w terenie, gdzie nocne temperatury w zimie spadają poniżej -6 °C.

〈    Marine Extreme Cold Weather (ECW) – Śpiwór ECW został zaprojektowany do użytku w połączeniu ze śpiworem 3 Season (3S) lub jako produkt samodzielny. Dzięki technologii Climashield® COMBAT śpiwór ECW sprawdza się w temperaturze -25 °C.

〈    Marine Poncho Liner – Ponczo wielozadaniowe, może być użyte jako koc, poduszka, zasłona dająca prywatność lub lekki śpiwór dostarczający ciepło w umiarkowanych warunkach. Dzięki izolacji Climashield® osiągnięto około 15% więcej skuteczności cieplnej przy niezmiennej wadze.

〈    Special Forces Protective Combat Uniform (PCU) – Wyprodukowany wyłącznie dla jednostek specjalnych, PCU to system wielowarstwowy składający się z 7 warstw. Izolacja Climashield® znajduje się w serii Layer VII w kurtkach, spodniach i kamizelkach, redukując ogólną wagę PCU o 25%.

〈    Third Generation Extended Cold Weather Clothing System (GEN III ECWCS) – System GEN III został stworzony przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów oraz innowacyjnych projektów odzieży, i składa się z 7 warstw. Technologia Climashield® APEX została zastosowana w serii Layer VII dla ochrony w warunkach intensywnych do -40 °C.

Izolacja Climashield® produkowana jest w USA, w placówce zgodnej z wymogami normy ISO 9001.

Targi Modern Day Marine organizowane są w placówce Marine Corps Base w Quantico w stanie Virginia. Stoisko Climashield® znajduje się w namiocie C, na stanowisku 3024.

Tagged as: None
Twitter Facebook Email