CATEGORIES

Climashield® prezentuje izolację odporną na zimno na targach IWA Outdoor Classics

Wysoka wytrzymałość produktów gwarantuje długotrwałą ochronę w warunkach ekstremalnych i na nierównym terenie

NORYMBERGA, 7 marca 2014 r. – Climashield® po raz pierwszy prezentuje swoją gamę produktów izolacyjnych przed 38-tysiącami uczestników targów IWA Outdoor Classics — głównych targów międzynarodowych, na których wystawia się produkty outdoorowe oraz wysokiej jakości broń. Climashield® – weteran wśród produktów izolacyjnych – jest ulubioną marką Armii Stanów Zjednoczonych i cieszy się 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu na zamówienie produktów skrojonych na ekstremalne potrzeby armii podczas działań taktycznych i operacji w terenie.

Dzięki doświadczeniu w produkcji ochrony osobistej, która sprawdza się w surowych warunkach, Climashield® świetnie rozumie potrzebę obniżenia wagi sprzętu noszonego na plecach. Poprzez ciągłe dostarczanie większego ciepła przy niższej wadze, izolacja z włókien ciągłych pomaga klientom redukować ogólną wagę śpiwora, kurtki czy pary spodni, bez spadku poziomu wydajności termicznej.

Dostarczanie wyjątkowego ciepła jest zawsze najwyższym priorytetem, a długotrwałe ciepło produktów Climashield® stanowi dodatkową przewagę nad konkurencją. Zapewnia stałą wysokość dostarczanego ciepła przez cały cykl życiowy produktu bez względu na częstotliwość rozciągania, pakowania lub prania.

„Moglibyśmy dużo mówić o zaletach naszych produktów, ale wolimy zachęcać klientów do testowania ich względem konkurencji. Jesteśmy pewni wysokich osiągnięć naszej izolacji” – powiedział Matt Schrantz, dyrektor ds. operacyjnych Climashield®.

Climashield® specjalizuje się w tworzeniu izolacji cieplnej, która sprawdza się w produkcji śpiworów, odzieży wierzchniej, rękawic, obuwia oraz narzut. Na targach IWA zaprezentowano następujące produkty.

  • Kurtka zimowa Helikon Level 7 — Firma Helikon, lider w produkcji sprzętu taktycznego, zaprojektowała tę kurtkę z myślą o wytrzymałości. Izolacja Climashield® APEX posiada wysoką zdolność do kompresji i utrzymuje wydajność termiczną nawet po wielokrotnym użyciu.
  • Modular Sleep System (MSS) — Pośród ponad miliona śpiworów MMS, izolacja Climashield® znalazła zastosowanie we wnętrzu śpiwora średniego i patrolowego, przeznaczonych do użytku w temperaturach wahających się od 10 °C do -34 °C.
  • 3 Season Sleeping Bag (3S) — 3S jest innowacyjnym, przetestowanym w terenie śpiworem z izolacją Climashield® i technologią AquaBan™, która utrzymuje ciepło w mokrych i wilgotnych warunkach. Śpiwór został przetestowany w terenie, gdzie nocne temperatury w zimie spadają poniżej -6 °C.
  • Poncho Liner — Ponczo wielozadaniowe, które może być użyte jako koc, poduszka, zasłona dająca prywatność lub lekki śpiwór dostarczający ciepło w umiarkowanych warunkach. Dzięki izolacji Climashield® osiągnięto około 15% więcej skuteczności cieplnej przy niezmiennej wadze.  
  • Third Generation Extended Cold Weather Clothing System (GEN III ECWCS) — System GEN III został stworzony przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych technologicznie materiałów oraz innowacyjnych projektów odzieży, i składa się z 7 warstw. Technologia Climashield® APEX została zastosowana w serii Layer VII dla ochrony w warunkach intensywnych do -40 °C.

Targi IWA Outdoor Classics organizowane są w Exhibition Centre w Norymberdze w dniach od 7 do 10 marca 2014 r. Stoisko Climashield® znajduje się w hali nr 9, na stanowisku 230. 

Tagged as: None
Twitter Facebook Email