CATEGORIES

Izolacja Climashield® wybrana przez Helikon-Tex® do produkcji odzieży taktycznej

Izolacja daje dowód na to, że jest wystarczająco odporna, aby sprostać ekstremalnym wymogom marki znanej z dostarczania najwyższej ochrony

MONACHIUM, 4 lutego 2013 r. – Dzisiaj, na targach ISPO MUNICH, Climashield® (hala C2, stanowisko 362) ogłosiło, że firma Helikon-Tex® wybrała izolację Climashield do kurtki COYOTE Level VII.

Współpracując bezpośrednio z klientami, Climashield® opracowało wiele rozwiązań taktycznych i wojskowych, skrojonych na ekstremalne potrzeby Amerykańskich Sił Zbrojnych. Climashield® stale przewyższa konkurencję, gdy liczy się stosunek ciepła do wagi, pomagając dostawcom wojskowym na pozbycie się nadmiernego obciążenia, bez uszczerbku na jakości ciepła dostarczanego przez odzież wierzchnią. Dodatkowo, dzięki zaawansowanej technologii AquaBan® wilgoć jest skutecznie odprowadzana od ciała, co pozwala na utrzymanie ciepła i komfortu nawet w mokrych i wilgotnych warunkach.

„Jako dostawcy sprzętu dla stróżów prawa, ochrony, policji, wojska i sił specjalnych musimy być pewni, że nasze produkty wytrzymają w ekstremalnych warunkach i nigdy się nie zużyją” powiedział Jedrzej Mieszczak, kierownik ds. produktu HELIKON-TEX®. „Sprawdziliśmy wiele różnych izolacji, ale Climashield® okazało się najlepszym wyborem do produkcji kurtki COYOTE Level VII, ponieważ dostarcza stałe ciepło podczas całego cyklu życiowego produktu”.

„Partnerstwo z Helikon-Tex® to połączenie z firmą, która podziela nasze poświęcenie w dostarczaniu najlepszej jakości produktów tym, którzy chronią naszego kraju i społeczności. Pragniemy utrzymać jak najlepsze relacje z tą wysokiej jakości marką” powiedział Matt Schrantz, dyrektor ds. operacyjnych Climashield®.

Kurtka COYOTE Helikon-Tex® Level VII chroni przed mrozem, wiatrem i przelotnym deszczem. Jest to lekka kurtka wyposażona w technologię Climashield® Apex™ dla utrzymania najwyższego poziomu ciepła, z dwoma kieszeniami wyściełanymi polarem chroniącymi przed odmrożeniem i kapturem, który może być regulowany bez wyciągania rąk z kieszeni.

Kurtka COYOTE Helikon-Tex® Level VII z izolacją Climashield® APEX spodziewana jest w pierwszym kwartale 2013 roku. 

Tagged as: Brak
Twitter Facebook Email