FAQ

Pytanie: Kim jest HarVest CI?

Odpowiedź: W roku 2008 prywatna grupa inwestorów, której dowodzą Jon Veseley i Ken Hardin, kupiła Climashield i jej interesy.

Pytanie: Co produkuje CLIMASHIELD®?

Odpowiedź: Istotą technologii produktów izolacyjnych Climashield jest unikalny proces produkcyjny włókien ciągłych. W porównaniu z innymi ofertami izolacyjnymi, ten prawnie zastrzeżony proces stanowi znaczną przewagę Climashield nad konkurencją.

Pytanie: Co oznacza „unikalny proces produkcyjny włókien ciągłych”?

Odpowiedź: Climashield składa się z tysięcy ciągłych pasm włókien syntetycznych, gęsto splecionych w zaawansowany i unikalny sposób. Dzięki starannemu połączeniu w zastrzeżonym procesie produkcyjnym specjalnie zaprojektowanych włókien ciągłych, produkty Climashield zapewniają najwyższą wydajność termiczną i wytrzymałość.

Pytanie: Dlaczego izolacja Climashield jest korzystniejsza od izolacji puchowej?

Odpowiedź: Istnieje wiele korzyści – co nie oznacza, że nie dostrzegamy wydajności termicznej suchego puchu. Jednak w dzisiejszym zastosowaniu izolacja ma wiele zadań do spełnienia. Z tego powodu wiele lat temu armia amerykańska usunęła puch z produkcji odzieży przeznaczonej do zadań w plenerze.

 • Climashield utrzymuje wysoką wydajność termiczną w warunkach mokrych i wilgotnych. Puch w kontakcie z wodą traci wartości izolacyjne.
 • Climashield jest materiałem tańszym od puchu i bardziej ekonomicznym. Pióra puchowe mogą się gromadzić lub rozprzestrzeniać, co wymaga zastosowania kosztownych technik produkcyjnych przy montażu i może być przyczyną powikłań podczas akcji w plenerze.
 • Climashield zatrzymuje ciepło nawet po wielokrotnym użyciu i praniu, natomiast czyszczenie produktów puchowych może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.
 • Podczas zbioru puchu zanotowano przypadki usuwania piór z żywych zwierząt.

Pytanie: Jaka jest wydajność Climashield w stosunku do innych izolacji syntetycznych?

Odpowiedź: Izolacja konkurencji tworzona jest wyłącznie z włókien ciętych, co oznacza, że pasma włókien są wyjątkowo krótkie. W celu zapobiegania gromadzeniu lub rozprzestrzenianiu się tych włókien, wymagane są kosztowne techniki pikowania lub zastosowanie zbędnych materiałów wzmacniających. Ponadto, podczas prania znacząco maleje wydajność termiczna materiału, co skraca cykl życiowy produktu końcowego. 

Porównując, produkty Climashield wymagają minimalnego procesu pikowania lub całkowity jego brak i mogą być wielokrotnie prane nie powodując spadku wydajności termicznej.

Pytanie: Jaka jest pozycja produktów Climashield wobec konkurencji?

Odpowiedź: Główne zalety Climashield to:

 • Długotrwałe ciepło: Utrzymuje stałą wysokość dostarczanego ciepła bez względu na częstotliwość rozciągania, prania lub pakowania produktu.
 • Ciepło gdy mokro: Utrzymuje ciepło w mokrych i wilgotnych warunkach oraz zwiększa oddychanie materiału, pozwalając na odprowadzanie wilgoci od ciała.
 • Odporność: Utrzymuje oryginalny kształt po wielokrotnym użyciu lub długim okresie przechowywania.
 • Większe ciepło i lżejsza waga: Oferuje niższą wagę włókien przy danej wartości izolacji termicznej wyrażanej w jednostkach clo.
 • Linia produktów o szczególnym zastosowaniu: Rodzina produktów Climashield została zaprojektowana z myślą o szczególnych wymogach, tj. lekkie ciepło, rozciągliwość, zdolność do kompresji, czy też miękkość.
 • Niski koszt: Climashield dostarcza produkty o najwyższej wydajności i poziomie ciepła względem danej wagi za korzystną cenę poprzez obniżenie kosztów montażu i izolacji. 

Pytanie: W jaki sposób Climashield reklamuje swoje produkty?

Odpowiedź: Nasz slogan reklamowy brzmi: „Nie słuchaj nas, przekonaj się sam”. Zachęcamy klientów do wypróbowania Climashield i porównania z innymi produktami. Produkty Climashield:

 • APEX (śpiwory i odzież wierzchnia)
 • CONTUR (odzież wierzchnia, rękawice i obuwie)
 • PRISM (śpiwory i odzież wierzchnia)
 • COMBAT (śpiwory i odzież wierzchnia)
 • CL (śpiwory)
 • HL (śpiwory i odzież wierzchnia)
 • ELITE (kołdry i narzuty)

Pytanie: Czy produkty nadają się do ponownego wykorzystania?

Odpowiedź: Tak, nasza linia produktów CONTUR nadaje się do ponownego wykorzystania w 100%.

Pytanie: Gdzie można kupić produkty Climashield lub zdobyć o nich informację?

Odpowiedź: Odwiedź naszą stronę kontaktową, aby zostać skierowanym do odpowiedniej osoby lub regionu.